NEWS

Turniej o Puchar Prezesa MZPN-u

23 sierpnia, 2021

19 i 20 sierpnia na boiskach trawiastym i sztucznym WOSiR-u odbył się piłkarski turniej o Puchar Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Wyszkowa.
Do rywalizacji pierwotnie przystąpić miało 12 drużyn, niestety do Wyszkowa nie dojechał Talent Warszawa, który miał wystawić dwie drużyny. Ostatecznie w szranki stanęło 10 drużyn, a organizatorzy nieco przemeblowali formułę turnieju w związku z nieobecnością Talentu. Ostatecznie każdy zagrał z każdym i meczów rozegrano więcej niż pierwotnie zakładano.
Zmierzyły się ze sobą drużyny z rocznika 2010, choć np. w zespole Drukarza Warszawa w większości pokazali się rok młodsi chłopcy. Zespoły, które gościliśmy w Wyszkowie to: Drukarz Warszawa, Ursus Warszawa, Sokół Serock, Młode Orły Pułtusk, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Marcovia Marki, Korona Ostrołęka Olimpia Zambrów, Legia Soccer Schools oraz oczywiście gospodarze.
Pierwszego dnia z najlepsze strony pokazali się chłopcy z Drukarza, którzy wygrali wszystkie mecze. Z dobrej strony zaprezentowali się również chłopcy z Grodziska, którzy dopiero w swoim ostatnim czwartkowym spotkaniu zostali zatrzymani przez gości z województwa Podlaskiego.
Z kolei w piątek nie było mocnych na filię szkółki Legii. Młodzi warszawianie wygrali wszystkie spotkania, w tym m.in., rozgromili 9-2 Drukarza. Zaś w ostatnim meczu turnieju, który decydował o wygranej, pokonali Pogoń 2-1, choć do końcowego zwycięstwa wystarczył im remis.
Na najniższym stopniu podium stanął wspominany Drukarz.

Nagrody indywidualne i drużynowe wręczyli Adam Orlikowski – wiceprezes MZPN-u, Adam Orlikowski z wydziału Szkolenia MZPN-u, burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski, Edyta Wittich, naczelnik wydziału Promocji, Kultury i Sportu urzędu miejskiego w Wyszkowie, Marek Zalewski i Arkadiusz Chalski z zarządu Bugu Wyszków.

Nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz – Wojciech Targoński (Olimpia Zambrów), król strzelców – Jan Andrzejak (Legia), najlepszy zawodnik – Mikołaj Jaroszewski (Pogoń Grodzisk Maz.).

Drużyna Bugu Wyszków, podopieczni trenerów Dawida Seroki i Łukasza Damętki awansowała do tzw. grupy mistrzowskiej, ale nie wywalczyła czołowego miejsca.
Bug 2010 wystąpił w składzie: Mikołaj Hanusiak, Juliusz Augustyniak, Piotr Gawroński, Filip Gierałtowski, Jakub Kętla, Michał Książak, Hubert Marchel, Sebastian Milczarczyk, Karol Pietrzykowski, Gabriel Stańczyk, Igor Świercz, Antoni Uzdowski, Alan Zalewski, Jacek Zyśk.

Galeria zdjęć ukaże się dziś wieczorem.

ZOBACZ WSZYSTKIE