NEWS

Ciekawy remis

7 maja 2022

Nie było wygranego w sobotnim meczu 4. z 2. drużyną w tabeli gr. I warszawskiej „okręgówki”. Na boisku padł remis 1-1, który odzwierciedla boiskowe wydarzenia.

Mecz ponownie rozpoczęliśmy bez naszego najlepszego strzelca, Łukasza Kamińskiego. Widać było jego brak w ofensywnych poczynaniach, a z drugiej strony, jak tylko pojawił się w przerwie, niemal od razu przed bramką podwarszawskiej drużyny zaczęło robić się groźniej.
Mecz powinien rozpocząć się od bezpośredniej czerwonej kartki dla obrońcy KS-u. W 6. minucie Przemek Nasiadka wygrał z nim pojedynek biegowy, wychodził już sam na sam, a gracz rywali przewrócił się i zagarnął piłkę ręką. Nie wiedzieć czemu sędzia Hubert Heba nakazał grać dalej i była to z pewnością decyzja, która znacząco wpłynęła na przebieg meczu. Gdyby łomianczanin został usunięty z boiska przeciwnik niemal cały mecz grałby w osłabieniu. Jedyną ciekawsza akcją przed przerwy była dobra parada Jakuba Imiołka z 43. minuty, który wyszedł obronną ręką z groźnej sytuacji.

Druga odsłona zaczęła się dla nas źle. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nasi defensorzy zostawili w polu karnego zupełnie niepilnowanego rosłego stopera Łomianek, który ubiegł Imiołka i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Po godzinie meczu sytuacji sam na sam nie wykorzystał Nikodem de Sousa. Później po strzale głową Mateusza Maciaka bramkarz w sobie tylko wiadomy sposób wybił piłkę z linii bramkowej. W 87. minucie Piotr Połodziuk posłał idealnie podanie w pole karne, a Nasiadka strzałem głową doprowadził do remisu. Chwilę później dobrą sytuację miał jeszcze Kamiński, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W doliczonym czasie gry przewagę mieli goście, ale nic z niej nie wynikało.
W zespole z Łomianek zagrało dwóch naszych byłych piłkarzy – Aron Majczyna oraz Nico Wouters, a trenerem KS-u jest inny z naszych byłych zawodników, Hubert Dolewski.

Za sprawą tego wyniku w dalszym ciągu tracimy pięć „oczek” do KS-u, a po rozgromieniu Dębu Wieliszew, czyli naszego środowego rywala, Bug w tabeli przeskoczyła ekipa z Józefowa.

Bug – KS Łomianki 1-1 (0-0)
Gol dla Bugu: Nasiadka 87.
Bug: J. Imiołek – K. Maciak, M. Maciak, P. Połodziuk – B. Ciach (73. Ł. Łada) – P. Czajka (46. Ł. Kamiński), W. Podolski, P. Wojtkowski (64. R. Nogaj), A. Krawczyk – N. de Sousa Costa (64. D. Penkul), P. Nasiadka (90. J. Cyrych).