NEWS

Druga z rzędu wygrana

11 września 2022


Pewnie i wysoko pokonaliśmy 10 września seniorów akademii piłkarskiej Polonii Warszawa. Była to druga z rzędu wygrana podopiecznych trenera Przemysława Cegiełki.
Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla miejscowych. W 9. minucie po dośrodkowaniu Roberta Nogaja z rzutu rożnego strzałem głową wynik otworzył niezawodny Mateusz Maciak. Niedługo potem piłkę na klatkę [piersiową ładnie „skleił” sobie Wiktor Podolski, jednak trafił wprost w bramkarza. Potem stopniowo do głosu zaczęli dochodzić młodzi zawodnicy ze stolicy. W 26. minucie zupełnie niepotrzebny faul w polu karnym Bugu dał im rzut karny. Gracz MKS-u zmylił Jakuba Imiołka i celnym strzałem doprowadził do remisu. W doliczonym czasie pierwszej połowy nadszedł przełomowy moment spotkania. Po zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Podolski. Nasz środkowy pomocnik z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.

Podobnie dobrze dla gospodarzy rozpoczęła się druga odsłona. Dwie minuty po wznowieniu gry do rzutu wolnego na 20 metrze podszedł Łukasz Łada. Rozgrywający Bugu strzelił może niezbyt silnie, ale bardzo precyzyjnie i wciągnięty jak struna bramkarz mógł tylko wyjąć piłkę z siatki. Od tego momentu losy meczu wydawały się być przesądzone. Warszawianie chyba zwątpili w możliwość odrobienia strat, a gospodarze co chwila kontrowali rywali. Po stronie Bugu sytuacji nie wykorzystali m.in. Nikodem de Sousa, który strzelił w bramkarza, czy Dariusz Dadacz po strzale głową w środek bramki. W doliczonym czasie gry w jednej akcji najpierw Podolski mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek, a dobitka Czajki została odbita przez bramkarza. Chwilę wcześniej swojego pierwszego gola w nowych rozgrywkach uzyskał Przemek Nasiadka. Nasz rekonwalescent wykorzystał sytuację sam na sam

Bug – MKS Polonia Warszawa 4-1 (2-1)
Gole dla Bugu: M. Maciak 9, Podolski 45+1, Łada 47, Nasiadka 89.
Bug: J. Imiołek – A. Balcer (46. A. Szleżanowski), R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak – P. Połodziuk (66. Ł. Kamiński), P. Wojtkowski (79. K. Skrocki), Ł. Łada (75. D. Dadacz), N. de Sousa Costa (88. P. Czajka) – W. Podolski, D. Świerblewski (57. P. Nasiadka).

ZOBACZ WSZYSTKIE