NEWS

Duży krok w stronę awansu!

27 czerwca 2024

Czterobramkowym zwycięstwem Bugu Wyszków zakończył się środowy pierwszy mecz barażowy o awans do V ligi. Bug okazał się wyraźnie lepszy od Klubu Sportowego Warka.
Obie połowy rozpoczęły się wyśmienicie da miejscowych. W 3. minucie, po dośrodkowaniu Wiktora Podolskiego z rzutu rożnego bramkarz tak niefortunnie interweniował, że piłka wpadła do bramki.. Potem inicjatywę na jakiś czas przejęli piłkarze z powiatu grójeckiego, co zaowocowało dwoma groźnymi strzałami. Pierwszy po obróceniu się w stronę bramki i strzałem z powietrza, który minął słupek. Tuż przed końcem z dystansu „huknął” nasz były atakujący Michał Madej, ale piłka minęła poprzeczkę. Ze strony Bugu sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Wyszkowski.
Dosłownie kilkanaście sekund po przerwie Wyszkowski dograł głową do Przemka Nasiadka, a ten przymierzył z półwoleja nie do obrony. Ten gol miał bardzo duże znaczenie, ponieważ od tego momentu przyjezdni przestali zagrażać bramce Jakuba Imiołka, który w drugiej odsłonie miał już mało pracy. Na laurach nie spoczęli natomiast gospodarze, którzy dążyli do podwyższenia prowadzenia. W 87.minucie Piotr Połodziuk odebrał piłkę ostatniemu obrońcy Warki, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. W doliczonym czasie gry bardzo ładne podanie górą posłał Wyszkowski, a jeszcze bardziej efektownym strzałem z powietrza wynik meczu ustalił nasz junior, Wiktor Pietrzykowski.

Rewanż w Warce rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 29 czerwca o godz. 16. lub 17.

Bug – KS Warka 4-0 (1-0)
Gole: Podolski 3, Nasiadka 46, Połodziuk 87, Pietrzykowski 90+3.
Bug: Imiołek – Charniauski, M. Maciak (89. Pastewka), K. Maciak – Wyszkowski, Podolski (56. Wojtkowski), H. Zaporoshchenko (84. Krawczyk), I. Zaporoshchenko (72. Pietrzykowski), Ciach – Nasiadka (56. Kamiński), Waszak (63. Połodziuk).
Widzów: ok. 650.

ZOBACZ WSZYSTKIE