NEWS

Kolejny beniaminek na drodze

24 października 2023

Najbliższy mecz pierwszej drużyny Bugu Wyszków, to kolejne spotkanie z nowicjuszem rozgrywek. I to absolutnym nowicjuszem, który na tym szczeblu rozgrywkowym jeszcze nigdy nie grał.
Mowa oczywiście o Orłach z Zielonki. To klub powstały bardzo niedawno, a mimo tego zdołał już wywalczyć awans do ligi okręgowej. Po większej części pierwszej rundy radzi sobie co najmniej przyzwoicie. Ekipa z powiatu wołomińskiego jest obecnie w środku tabeli. W 11 grach wywalczyła 14 punktów. W ostatnim starciu legła minimalnie rezerwom Świtu Nowy Dwór Maz. 3-4.
Do tej pory nie potykaliśmy się jeszcze z Orłami, będzie to zatem dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Co prawda w ubiegłym sezonie z rezerwami Zielonki zagrały nasze rezerwy, ale odbyło to się na innym sztucznym boisku i nie ma sensu porównywanie stawki spotkań.
Bug z kolei ma za sobą najlepszy jesienny występ. W sobotę zdeklasowaliśmy Mazura z Radzymina aż 9-1.

Początek sobotniego meczu o godz. 14. Sędzią głównym będzie Maciej Włodarczyk, a asystentami Rafał Mancewicz oraz Sylwester Smykla.

Rezerwy znów w Jadowie

Po raz drugi jesienią do niedaleko Jadowa udadzą się wyszkowskie rezerwy. Tym razem jednak nie na mecz z tamtejszą Koroną.
W sobotę o tej samej godzinie podejmowani będziemy przez GKS Dąbrówka. Co ciekawe do tej pory podopieczni naszego byłego pomocnika, Macieja Biernackiego, spotkania w roli gospodarza rozgrywali w Ząbkach. Tym razem jednak zrobiono wyjątek i wybrano boisko w Jadowie. Data spotkania zapewne nie jest przypadkowa, ale takie jest oczywiście prawo gospodarza. A dla naszej młodej i niedoświadczonej drużyny mecz z rutynowaną drużyną, w której grają ograni piłkarze może być wyłącznie pozytywną lekcją. W związku z tym faworytem sobotniej potyczki będą na pewno zawodnicy z powiatu wołomińskiego. Jak dotąd w 10 meczach zgromadzili 24 punkty i jeszcze nie przegrali. Zapewne będą wiec jednym z faworytów do awansu.
W ostatnich grach GKS wygrał w Jadowie z Koroną 6-4, a Bug przegrał domowy mecz z Legionowią III 3-5.
Jak główny sobotni mecz posędziuje Jarosław Rudy. Pomogą mu Mariusz Malinowski i Michał Redlicki.

ZOBACZ WSZYSTKIE