NEWS

M. Maciak show

5 maja 2024


Mecz miał duży ciężar gatunkowy. Przed jego rozpoczęciem obie drużyny dzieliły 3 pkt, a Wicher jesienny mecz wygrał. W związku z tym gospodarze mieli przysłowiowy nóż na gardle i nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów.
Tak się na szczęście stało. Już w 11. minucie objęliśmy prowadzenie. Akcję zapoczątkował Jakub Wyszkowski, po chwili piłka znalazła się u nóg Arkadiusza Waszaka. Drugi z wyszkowskich atakujących zagrał trochę nie w tempo do Przemysława Nasiadki, ale to paradoksalnie ułatwiło sytuację. Dzięki temu bowiem defensor Wichru wpadł na plecy Przemka i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Wykorzystał go efektowną podcinką” M. Maciak.
Trochę więcej wydarzyło się po przerwie. Od 61. minuty graliśmy w przewadze po drugiej żółtej kartce dla zawodnika Wichru. 20 minut później w sytuacji sam na sam Arek Waszak obił słupek. Rozstrzygające o losach meczu akcje wydarzyły się tuż przed końcem meczu. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry po podaniu Piotra Połodziuka w polu karnym ponownie popchnięty został Alan Krawczyk. Ponownie celnym strzałem, choć po rękach bramkarza popisał Mateusz Maciak. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany został ponownie Krawczyk. Do piłki po raz trzeci podszedł kapitan Bugu i tym razem pewnym strzałem pokonał bramkarza, a sędzia po chwili zakończył mecz.
Goście nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Jakuba Imiołka.

Bug – Wicher Kobyłka 3-0 (1-0)
Gole: M. Maciak 11 (karny), 90 (karny), 90+4 (karny).
Bug: J. Imiołek – R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak – B. Ciach, H. Zaporoshchenko (72. I. Zaporoshchenko), W. Podolski, M. Charniauski, J. Wyszkowski (74. A. Krawczyk) – P. Nasiadka (71. P. Połodziuk), A. Waszak (80. I. Falbowski).

ZOBACZ WSZYSTKIE