NEWS

Najciekawszy mecz jesieni

12 listopada 2021


14 listopada dojdzie do najprawdopodobniej najciekawszej jesiennej potyczki seniorów Bugu Wyszków. Nasz zespół tego dnia o godz. 13. podejmowany będzie przez wyraźnego lidera tabeli oraz największego faworyta do wywalczenia awansu do nowej V ligi.

Na sztucznym boisku przy ul. Obrońców Tobruku na warszawskim Bemowie Klub Towarzysko-Sportowy podejmować będzie Bug Wyszków. Jeszcze przed rozpoczęciem obecnych rozgrywek spotkanie tych dwóch drużyn określilibyśmy zapewne mianem starcia sezonu. Ponieważ jednak nasz zespół zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli i do Weszło traci aż 11 „oczek”, ten mecz spotkaniem ligowym jesieni na pewno nie będzie. Będzie natomiast bardzo ważnym meczem dla wyszkowian, szczególnie w kontekście psychologicznym. Z pewnością jeśli uda się w niedzielę wywalczyć choćby punkt, to nadal, co prawda dogonienie warszawian będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe wiosną. Punkty podbudują również na pewno tzw. mental zawodników trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego.

Zadanie dla nas będzie jednak bardzo trudne. Weszło to lider tabeli, który w 14 meczach tylko raz zremisował (w Józefowie) oraz tylko raz zszedł z boiska pokonany (u siebie z Łomiankami). Dodatkowo tej jesieni warszawianie odnieśli największy sukces w niespełna czteroletniej historii klubu, awansując do finału rozgrywek o okręgowy Pucha Polski w Warszawie. W nim KTS musiał uznać wyższość Ząbkovi Ząbki i wiosną to zespół spod Wołomina zagra z III-ligowcami, ale KTS z pewnością miał okazję do pokazania się w okręgu z jak najlepszej strony.

W ostatniej kolejce stołeczni podzielili się punktami ze wspomnianą Józefiovią 1-1. Wyszkowianie z kolei niewysoko, ale zasłużenie pokonali beniaminka z Halinowa 2-0.

Sędzią głównym niedzielnych zawodów będzie Jan Chmielak. Na liniach pomogą mu Dariusz Kozieł oraz Łukasz Gudyn. Zapraszamy na ten mecz również kibiców Bugu !

ZOBACZ WSZYSTKIE