NEWS

Nieudana wyprawa do Karczewa

1 maja 2022

Nie będziemy dobrze wspominać 1-majowej wyprawy do podotwockiego Karczewa. Zamiast przywieźć spokojny komplet punktów z terenu przedostatniej drużyny tabeli, nie bez wysiłku udało się wywalczyć remis.
Wydawało się, że goście „nie wyszli” na początek pierwszej połowy – jak zwykło się mawia w żargonie piłkarskim. W pierwszych fragmentach meczu pozwalali bowiem miejscowym robić na boisku niemal wszystko. A trzeba podkreślić, ze karczewianie na niedzielny pojedynek wystawili bardzo młodą drużynę. Nieszczęście zaczęło się po kwadransie. Po dwóch naszych stratach był strzał z 20 metrów, który albo zaskoczył Jakuba Imiołka albo nasz bramkarz był zasłonięty, ponieważ piłka wpadła do siatki na wysokości jego dłoni. Sześć minut później kolejna głupia strata gości w środku pola. Jedno podanie do boku, szybka wrzutka, napastnik Mazura uprzedził wyszkowianina, strzał z pierwszej piłki, przy którym Imiołek nie miał nic do powiedzenia. Po pół godzinie goście odetchnęli. Z rzutu wolnego z narożnika polka karnego przymierzył Robert Nogaj. Bramkarz chyba spodziewał się wrzutki, ponieważ przepuścił strzał przy bliższym słupku. W 39. minucie grę utrudnił nam nieco sędzia. Najpierw nie odgwizdał ewidentnego podcięcia Przemka Wojtkowskiego w polu karnym. Minutę później, mimo, że bramkarz Mazura przy interwencji „wyjechał” ręką poza pole karne, to sędzia asystent nie wiedzieć czemu pokazał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Od początku drugiej połowy goście ruszyli do odrabiania strat. Udało im się to bardzo szybko. W 56. minucie Bartosz Ciach uderzył w samo „okienko” bramki i było 2-2. Niestety później nie stworzyliśmy już realnego zagrożenia przed bramką rywala. Za to dwa razy dobrą interwencją uratował nas Jakub Imiołek. Nie pomógł nam nawet fakt, że gospodarze przez ostatnie 10 minut grali w osłabieniu, a na boisku pojawił się nawet Mateusz Maciak.

Mazur II Karczew – Bug 2-2 (2-1)
Gole dla Bugu: Nogaj 30 (wolny), Ciach 56.
Bug: J. Imiołek – K. Maciak, R. Nogaj, P. Wojtkowski – D. Penkul, W. Podolski, A. Krawczyk (27. P. Czajka), P. Połodziuk, B. Ciach – N. de Sousa Costa (81. M. Maciak), P. Nasiadka.
Żółte kartki: Czajka, Sousa, Penkul, Imiołek (po meczu).