NEWS

Po raz pierwszy z Madziarem

14 października 2021


17 października będziemy podejmowani przez absolutnego beniaminka ligi okręgowej, ekipę Madziara Nieporęt. Będzie to pierwszy w historii pojedynek obu klubów.

Co bardziej zorientowani w mazowieckim futbolu kibice kojarzyć mogą inny zespół z Nieporętu – Rotavię, z którą w ubiegłych latach grały chociażby nasze ówczesne rezerwy. Madziar to jednak jeszcze nowy klub na piłkarskiej mapie Mazowsza, liczący sobie zaledwie trzy wiosny. To jednak nie przeszkodziło ekipie z powiatu legionowskiego szybko awansować do ligi okręgowej, co z pewnością trzeba uznać za wynik co najmniej dobry.

Obie drużyny mają za sobą udany poprzedni weekend. Niedzielni gospodarze sensacyjnie wygrali w Józefovie, strzelając dwa, a nie tracąc żadnego gola.
Z kolei piłkarze trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego nie mieli litości dla Dębu Wieliszew, rozbijając go aż 6-1.
Na papierze faworytem będzie nasz zespół. Nie trzeba jednak nikomu specjalnie tłumaczyć specyfiki gry z beniaminkami, szczególnie na ich terenie. Jeśli faworyt szybko nie ułoży gry na własnych warunkach, to tzw. wymiana ciosów niekoniecznie musi skończyć się powodzeniem.
Mamy nadzieję na kolejny z rzędu komplet punktów. Kibiców Bugu z pewnością ucieszy powrót do zespołu środkowego obrońcy Roberta Nogaja, który jest już do dyspozycji opiekuna Bugu i z pewnością wpłynie na zwiększenie jakości gry wyszkowian w defensywie.

Dla tych naszych kibiców, którzy nie będą mogli pojawić się na meczu, przeprowadzona zostanie transmisja z tego spotkania. Zapraszają na nią gospodarze. A szczegółowe informacje dostępne są na ich Facebooku.

Sędzią głównym spotkania będzie Krzysztof Głuszek. Na liniach pomogą mu Błażej Granat oraz Łukasz Gudyn.

A na koniec ciekawostka. Gospodarze domowe mecze rozgrywają w pobliskich Kątach Węgierskich. Czyżby dlatego nazwali się Madziarami ? 🙂

ZOBACZ WSZYSTKIE