NEWS

Sprostać liderowi

1 października 2021

Drugiego dnia października seniorów Bugu Wyszków czekać będzie nie lada wyzwanie. Tego bowiem dnia będziemy odejmowani przez ekipę lidera naszej ligi.

Dla wyszkowian, ale pewnie też łomianczan, będzie to jeden z tzw. meczów półrocza. Dla naszej ekipy wygrana może być przełomowym momentem rundy jesiennej. Dla miejscowych z kolei, ewentualny komplet punktów będzie ugruntowaniem pozycji lidera.
W siedmiu jesiennych konfrontacjach podwarszawska ekipa przegrała tylko raz i zdobyła 18 punktów. Jedynym ich pogromcą okazał się otwocki Start. Warto podkreślić, że KS w swoim dorobku ma już wygraną na terenie KTS-u Weszło, który uchodził za murowanego faworyta rozgrywek.
Sobotnie spotkanie zapowiada się ciekawie jeszcze pod innym względem. Na ławce trenerskiej spotkają się bowiem koledzy z dawnych lat spędzonych na boisku. Graczami z powiatu warszawskiego-zachodniego opiekuje się bowiem nasz dwukrotny reprezentant, Hubert Dolewski. Przybył on do Wyszkowa w 1993 roku z Hutnika Warszawa jak nieopierzony młodzian i zaliczył występy w ówczesnej II lidze. Jego kolegą z boiska był natomiast obecny II trener Bugu, Arkadiusz Mielczarczyk, który wówczas był jednym z liderów Bugu.
Ostatni mecz ekipy Krzysztofa Ogrodzińskiego to bardzo dobry i wyrównany mecz z dobrym IV-ligowcem, Ząbkovią Ząbki, zakończony remisem 1-1. Dopiero w rzutach karnych ekipa spod Wołomina okazała się lepsza.
Ekipa z okolic krajowej „7” w ubiegłym sezonie spadła po wielu latach z IV ligi, a obecnie wyraźnie zgłasza akces ku powrotowi na ten szczebel rozgrywkowy. Dobrym tego akcentem mogło być chociażby ostatnie ligowe spotkanie Łomianek. Ten zespół wygrał 2-1 z bardzo groźną na swoim terenie Józefovią, która już pokonała Bug w tym sezonie.
W zespole KS-u nie obejrzymy naszego byłego gracza Nico Woutersa, który latem odszedł z tego klubu.

Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 11. Arbitrem głównym tego pojedynku będzie Michał Grabowski. Na liniach pomogą mu Mariusz Skotarczyk oraz Patryk Górak. Pracę sędziów obserwować będzie obserwator Kolegium Sędziowskiego Warszawa, Paweł Wysocki.

ZOBACZ WSZYSTKIE