NEWS

Ten pierwszy raz w Wyszkowie ?

11 maja 2021

Nasz środowy rywal jest obecnie szóstą drużyną ligi i ma tyle samo punktów, co piąty Wicher Kobyłka, ale gorszy bilans w dwumeczu. W 23 meczach KS zdobył 43 „oczka”, o 17 mniej niż nasza drużyna. Interesujący jest szczególnie bilans spotkań wyjazdowych naszego najbliższego rywala. Otóż szybki rzut oka na tabelę i widzimy, że ekipa z obrzeży stolicy do tej pory jeszcze nie przegrała żadnego z 11 spotkań. Wygrała sześć i zremisowała pięć spotkań. Ma również całkiem dobry wyjazdowy bilans bramkowy, 31-22. Czy pechowa dla Wesołej okaże się „12”, czyli numer wyjazdowego meczu w obecnych rozgrywkach ?
W sobotę beniaminek podejmował innego beniaminka, wydawałoby się solidny wiosną zespół Naprzodu Zielonki. Gospodarze wygrali to spotkanie 4-2, dzięki czemu zrównali się punktami ze wspomnianym Wichrem.

Bug w sobotę bez trudu i spokojnie pokonał przedostatnią w tabeli Olimpię Warszawa. Trafienia w tym meczu były autorstwa Szymonów Skocznia i Rudnika (dwa) oraz Łukasza Damętki.
26 września Bug wygrał w Wesołej 1-0 po trafieniu Rudnika. Było to zasłużone zwycięstwo naszej drużyny, choć trzeba przyznać, że rywale często próbowali „odgryzać się”. Momentami wręcz dosłownie, grając na granicy przepisów, a często je przekraczając. Patrząc na dotychczasowe statystyki meczów KS-u, można dojść do wniosku, że warszawianie to chyba najbardziej brutalnie grająca drużyny ligi, której zawodnicy zgromadzili najwięcej żółtych i czerwonych kartek. Nie inaczej było podczas naszego pierwszego meczu, kiedy to po ostatnim gwizdku część zawodników gospodarzy miało pretensje i do sędziego i do naszych graczy, które wyrażali bardzo ekspresywnie i które na szczęście dla nich nie skończyły się ani jedną czerwoną kartką. I tak dla przykładu, jak podaje „Piłka na Mazowszu”, Patryk Jach już 12 razy obejrzał żółty kartonik, raz czerwony, Damian Jach 7+2, rekordzistą jest natomiast… miejscowy Michał Kucharczyk, którego bilans kartkowy wynosi 13+2. Dla porównania, najwięcej kartek i to tylko żółtych, w zespole trenera Ogrodzińskiego zgromadził Krzysztof Maciak. Nasz pomocnik 7 razy został napomniany przez arbitrów. Obejrzeliśmy też tylko jedną czerwoną kartkę, a zobaczył ją w… Wesołej Błażej Rejnuś, który za drugie napomnienie musiał opuścić boisko 20 minut przed końcem gry.
Już pod czysto sportowym kątem baczną uwagę w szeregach gości trzeba będzie zwrócić na pewno na Piotra Wołowicza. Atakujący z Wesołej ma koncie już 20 ligowych trafień i jest obecnie wiceliderem strzelców.

Sędzią głównym meczu Bug – Wesoła będzie Piotr Ways z Warszawy. Na liniach pomogą mu Arkadiusz Bojara oraz Jarosław Rudy. Pierwszy gwizdek sędziego Waysa o godz. 19:22.
Przypominamy, że będzie to ostatnia kolejka rozgrywana przy pustych trybunach. Już od najbliższej soboty dopuszczalne będzie wypełnienie trybun w 25 procentach ich pojemności. Kto będzie miał zatem czas będzie mógł legalnie obejrzeć niedzielny występ Bugu z Hutnikiem II Warszawa w Zielonkach-Parceli, a w Wyszkowie kibice po raz pierwszy w tym roku pojawią się na trybunie 22 maja podczas konfrontacji z Mazurem Radzymin.

ZOBACZ WSZYSTKIE