NEWS

Trudne wyzwanie w Pucharze

28 września 2021

Bardzo trudna przeprawa będzie czekała na Bug Wyszków w środowy wieczór w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Do naszego miasta zawita IV-ligowa Ząbkovia Ząbki, która niewątpliwie będzie faworytem tej potyczki.

Ekipa z powiatu wołomińskiego to od momentu reaktywacji klubu po upadku jeszcze I-ligowego Dolcanu, bardzo solidny czwartoligowiec, który w zasadzie co sezon „ociera się” o awans do III ligi. Tak było i w poprzedniej kampanii, kiedy to ząbkowianom udało się nawet wygrać swoją, warszawską grupę IV ligi. To jednak nie dało prawa awansu o szczebel wyżej. Jak pamiętamy, zwycięzcę rozgrywek wyłoniły dopiero mecze barażowe. W nich Ząbkovia wydawała się faworytem, ale już w pierwszym spotkaniu, u siebie przeciwko Pilicy Białobrzegi przegrała 0-2 i już wtedy szanse na awans były tylko iluzoryczne. Potem drużyna z Ząbek wygrała co prawda jeszcze w Mławie 2-0, ale to spotkanie miało już wymiar tylko statystyczny.
Obecnie ten podwarszawski zespół to piąta siła grupy „północnej” mazowieckiej IV ligi. Do liderującej Escoli traci tylko cztery „oczka”, a zatem nic jeszcze rozstrzygnięte nie jest. W ostatnim ligowym meczu Ząbkovia pojechała do Troszyna, gdzie po golu w ostatnich minutach spotkania uległa mającemu przed tym spotkaniem tyle samo punktów miejscowemu KS-owi.
Natomiast w rozgrywkach pucharowych dla „warszawskich” IV-ligowców będzie to pierwsza runda w bieżących rozgrywkach.

W kadrze Ząbkovi już od wielu sezonów oglądamy naszego byłego pomocnika Piotra Augustyniaka, który najczęściej grywa tam środowego obrońcę. Znajoma dla kibiców Bugu jest również postać trenera Piotra Dziewickiego, którego w Wyszkowie powitamy równie serdecznie. To właśnie ten były mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu z Polonią Warszawa jest opiekunem tej podwarszawskiej drużyny. A wszyscy na pewno dobrze pamiętamy, że to właśnie Dziewicki opiekował się Polonią Warszawa w sezonie, w którym „Czarne koszule” wyprzedziły wyszkowian w walce o III ligę. Co ciekawe, dojdzie zatem do trenerskiego „rewanżu”, ponieważ również i wtedy trener Krzysztof Ogrodziński miał swoje pierwsze podejście na ławce trenerskiej wyszkowskich seniorów.

Początek środowego spotkania o godz. 19. Sędzią głównym meczu będzie Robert Koc z Warszawy. Na liniach pomogą mu Przemysław Kasiak oraz Marta Brudnicka.
Oczywiście zapraszamy kibiców gorąco na trybunę sztucznego boiska w Wyszkowie. Wstęp tradycyjnie od strony ul. Stefana Okrzei. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko !

ZOBACZ WSZYSTKIE