NEWS

Weekend seniorów

8 listopada 2023

Dla jednych przedostatnia, dla drugich będzie to ostatnia jesienna rozgrywka. W obu przypadkach będą to potyczki wyjazdowe. „Jedynka” zagra w Łaskarzewie, rezerwy w Tłuszczu.
Zawodnicy pierwszej drużyny udadzą się na najdalszy w sezonie wyjazd. W oddalonym o 125 km Łaskarzewie podejmowani będziemy przez miejscowy Promnik. Gospodarze po całkiem udanym początku jesieni, od dłuższego czasu nie potrafią zdobyć punktu, a najczęściej doznają wysokich porażek. Nie bez powodu po 13 meczach zajmują przedostatnie miejsce i zgromadzili do tej pory 9 punktów. Mniej wywalczył tylko Dąb Wieliszew, ale i te i tak nie na boisku, tylko z związku z otrzymanym walkowerem.
Z kolei wyszkowianie rozprawiają się z kolejnymi rywalami. Ostatni miesiąc to mecze z beniaminkami, zakończone bez straty punktów. W związku z tym „na papierze” faworytem będą goście i mamy nadzieję, że podołają tej roli. A, że trzeba będzie maksymalnie uważać przekonały się o tym w sobotę rezerwy Świtu. W Nowym Dworze doszło wręcz do sensacji. Promnik pokonał Świt udowadniając, że drzemie w nim niewykorzystany potencjał.
Bug z kolei po bardzo ciekawym meczy wygrał z Deltą Warszawa 4-2. Jesteśmy na fali wznoszącej i mamy nadzieję, że tak pozostanie już co najmniej do końca rundy, a najlepiej sezonu.
Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Jakubowskiego o godz. 13. Na liniach pomogą mu Jakub Szczepaniak i J. Hendrysiak.

Ostatni mecz rezerw

Dwie godziny wcześniej na boisko wybiegną „jedenastki” Bobra Tłuszcz i Bugu II. To będzie ostatnia kolejka A-Klasy w tym sezonie i roku.
W Tłuszczu dojdzie do meczu 4. z 6. drużyną ligi. Bóbr ma obecnie dwa punkty przewagi, a więc aby Bug przeskoczył swojego rywala musi go pokonać. Będzie to bardzo trudne zadanie. Gospodarze w tym sezonie tylko raz schodzili pokonani z własnego boiska. Sztuki tej dokonał Pro Warszawa. A zadania z pewnością nie ułatwi nam nasz były zlewy obrońca w barwach Bobra, Robert Szreiber, który w Tłuszczu gra już od wielu sezonów.
W ostatnich grach Tłuszcz dość niespodziewanie przegrał 1-2 w Jadowie. Zaś wyszkowianie nie mieli większych problemów w rozprawieniu się 3-1 z Huraganem II Wołomin.
Jako główny mecz poprowadzi Paweł Foryś. Jego asystenci to Mateusz Misztalewski, Mateusz Czumaj.

ZOBACZ WSZYSTKIE