NEWS

Zakończyć udanie jesień

18 listopada 2021

20 dnia listopada dla przedstawicieli większości seniorskich rozgrywek z terenu województwa mazowieckiego zakończy się pierwsza część sezonu. Bug Wyszków rundę jesienną zakończy domową potyczką z Parafialnym Klubem Sportowym Radość z Warszawy.

To będzie już drugie w tym półroczu spotkaniu obu drużyn. 15 września „Parafialni” podejmowali Bug w ramach V rundy okręgowego Pucharu Polski. Warszawianie tego meczu na pewno nie będą dobrze wspominać, ponieważ goście wygrali aż 7-0.

To już jednak przeszłość i dziś ten mecz ma wymiar już tylko czysto statystyczny. PKS od kilku kolejek ligowych regularnie punktuje i z czerwonej latarni ligi stał się w tej chwili 10. drużyną ligi, czyli bliżej mu do środka tabeli niż miejsca spadkowego. Również w związku z tym czeka nas trudna przeprawa. Chociażby ze względu na pozycje w tabeli faworytem sobotniego starcia będą gospodarze, ale podopieczni naszego byłego trenera, Łukasza Stasiuka, tanio skóry na pewno nie sprzedadzą. To, że w tej drużynie drzemie potencjał widać było w ostatnim ligowym meczu. Drużyna z warszawskiego Wawra nie dała się złamać u siebie faworytowi z sąsiedniego Józefowa i spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.
Dla miejscowych wygrana w tym meczu będzie istotna. Aby wiosną jeszcze marzyć by włączyć się w walkę o chociażby pozycje wicelidera, która da baraże o awans do V ligi, ten mecz będziemy musieli bezwzględnie wygrać. Do drugiej obecnie w tabeli Polonii II Warszawa tracimy obecnie sześć „oczek” i dobrze by było aby ten dystans niebezpiecznie nie powiększył się.
Ostatniej kolejki nasi gracze nie zaliczą do udanych. W niedzielę ulegliśmy na Bemowie KTS-owi Weszło aż 0-5.

Sędzią głównym meczu będzie Kacper Dziubak, zaś liniowymi Patryk Kosierb oraz Damian Komar. Początek spotkania tradycyjnie o godz. 19:22. Zapraszamy kibiców serdecznie na trybunę sztucznego boiska. Będzie to okazja by na zimę pożegnać się z piłkarzami seniorów i podziękować im za pierwszą część sezonu.

ZOBACZ WSZYSTKIE