NEWS

Zimowe sparingi „jedynki”

7 stycznia 2024

Trener Łukasz Choderski odkrył karty w kontekście zimowych przygotowań pierwszej drużyny seniorów. Bug tej zimy rozegra 7 gier kontrolnych.
Jako pierwsza naszą dyspozycję sprawdzi Nadnarwianka Pułtusk. Ekipa naszego byłego trenera, Pawła Zacharskiego, ma za sobą rewelacyjną jesień w V lidze i gdyby rozgrywki zakończył dziś pułtuszczanie świętowaliby awans. Kolejny sezon czołowym piłkarzem ligi i jednym z najlepszych strzelców jest z kolei inny z naszych byłych graczy. Nico Wouters formę m.in. Jakuba Imiołka sprawdzi w ostatnią sobotę stycznia.
Miejsce rozegrania meczu nie zostało jeszcze ustalone. Być może odbędzie się on się na nowym sztucznym boisku w Pułtusku.

Drugim V-ligowcem, z którym zmierzymy się będzie Makowianka Maków Maz. Po wyśmienitej wiośnie makowianie w drugiej połowie roku nie zwolnili tempa i są obecnie trzecią siłą ligi. Do Pułtuska traci tylko jeden punkt i ma o jeden mecz rozegrany mniej. Wiosną zapewne dojdzie tam do ciekawej walki o awans.
Mecz Bug – Makowianka odbędzie się 3 lutego na naszym sztucznym boisku.

Sześć dni później udamy się do Milanówka na mecz z tamtejszym Milanem. Zespół z powiatu grodziskiego zajmuje obecnie 8. miejsce w gr. „południowej” V ligi. Ostatni raz z tą drużyną graliśmy w czerwcu 2022 roku w trakcie przegranych baraży o awans do IV ligi.

17 lutego do Wyszkowa zawita Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Podobnie jak Milan, tak sam ostrowianie w swojej lidze plasują się dokładnie w połowie stawki. Tyle, że ten rywal to przedstawiciel oczywiście ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówki”.

24 lutego zagramy w Mińsku Mazowieckim z rezerwami Mazovi. Mińszczanie po pierwszej części sezonu znajdują się tuż nad strefą spadkową w V lidze „południowej”. Z tą drużyną zmierzyliśmy się latem i po ciekawym meczu Bug wygrał 3-2.

Bardzo pracowity dla drużyny trenera Choderskiego będzie pierwszy weekend marca. Najpierw w sobotę podejmować będziemy Huragan Wołomin, czyli obecnie 11. drużynę V ligi „północnej”. Zaś dzień później udamy się do niedalekiej Łomży na najpoważniejszy zimowy sprawdzian. Na tamtejszym sztucznym i dobrze nam już znanym boisku zagramy z miejscowym ŁKS-em. Łomżanie jako beniaminek III ligi obecnie zamykają stawkę, ale strata to bezpiecznego miejsca wynosi zaledwie 2 „oczka”. Wszystko zatem jeszcze w kontekście utrzymanie może się w tej lidze wydarzyć.

Rozgrywki ligowe wznowimy tydzień wcześniej niż jak to było do tej pory co roku. 9 marca podejmiemy KS Halinów w ramach zaległego meczu ostatniej ligowej kolejki. Halinowianie nie zgodzili się na żaden z zaproponowanych im listopadowych terminów na dokończenie rundy jesiennej, dlatego spotkanie rozegrać będziemy mogli dopiero w tym roku.

Do treningów pierwszy zespół powróci już w najbliższy wtorek, 9 stycznia.

Zimowe sparingi Bugu

27.01 Nadnarwianka Pułtusk (V liga) – Bug
3.02 Bug – Makowianka Maków Maz. (V liga)
9.02 Milan Milanówek (V liga) – Bug
17.02 Bug – Ostrovia Ostrów Maz. (LO)
24.02 Mazovia II Mińsk Maz. (V liga) – Bug
2.03 Bug – Huragan Wołomin (V liga)
3.03 ŁKS Łomża (III liga) – Bug.

ZOBACZ WSZYSTKIE